Kuchnie 2019 – trendy

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w domu, stanowi centrum domowego ogniska. To tutaj powstają specjały, dzięki którym możemy zgromadzić domowników przy wspólnym stole, ale nie tylko. Kuchnia często jest miejscem, gdzie odpoczywamy, rozmawiamy, czy spędzamy miło czas. Biorąc pod uwagę jej częste połączenie z salonem, nie dziwi fakt, że właśnie w tym pomieszczeniu najłatwiej zaobserwować zmiany w trendach. Przyjrzyjmy się zatem jak zaplanować modne w 2019 roku wnętrze kuchenne!

Kojące kolory ziemi

Doceniając wpływ otaczającej nas kolorystyki na samopoczucie, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale też na barwy pomieszczenia kuchennego, w którym spędzamy przecież znaczną część naszego czasu. Kolorystyczny trend 2019 wyraźnie wychodzi naprzeciw zrelaksowaniu domowników. Dominują bowiem tak kojące kolory ziemi jak beże, szarości, jasne i ciemne brązy czy brudne morskie błękity. Widać więc odwrotny do ubiegłych lat trend skierowany w stronę ciemnych mebli. Nie obawiajmy się betonowych szarości, czy nawet czerni i czekoladowych brązów. Mocne kolory dodadzą wnętrzu elegancji i przytulności. Warto również nawiązać do barw kamieni szlachetnych i zdecydować się na ciemną zieleń, bordo czy granat. Zimną śnieżną biel pożegnajmy zastępując ją kolorem kawy z mlekiem, karmelami czy przytulnymi beżami. Do gamy kolorów dołącza też miodowy odcień żółtego, przywodzący nam na myśl azjatyckie przyprawy. Ma być naturalnie i ciepło!

Potrzeba bliskości z naturą

Ciepły i naturalny charakter wnętrza uzyskamy nie tylko poprzez kolorystykę, ale też materiały, z jakich wykonana będzie kuchnia. Chcąc zachować klimat wnętrza urządzonego w zgodzie z naturą, powinniśmy zdecydować się na naturalne, bądź przywodzące na myśl naturalne materiały. Naprzeciw nam wychodzą naturalne surowce jak drewno, kamień, beton architektoniczny czy metal. Materiały te odnajdą swoje zastosowanie zarówno w korpusach, jako materiał wykończeniowy mebli czy dekor opraw oświetleniowych. Kwarc, a nawet marmur zagoszczą w formie blatów kuchennych zapewniając wnętrzu ponadczasowy wygląd i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Modna kuchnia nie będzie błyszczeć, królują bowiem fronty wykonane z matowych powierzchni.

Subtelny blask

Fani błyskotek zaspokojeni będą minimalistycznymi dodatkami – uchwyty malowane na złoto, mosiężne lub stalowe to zdecydowani faworyci obecnego trendu. Nie można nie wspomnieć tu również o efektownych zlewach wykonanych w nietuzinkowy sposób – zintegrowanych z deską do krojenia lub zamykanych od góry, oczywiście we wspomnianym już mosiądzu bądź złocie. Z odpowiednio dobraną baterią stanowić będą niemożliwe do przeoczenia dopełnienie wystroju wnętrza kuchni.

Integracja i lekkość

Połączenie kuchni z salonem to trend, który stabilnie utrzymuje się we wnętrzach od kilku lat. Rok 2019 również nie zapowiada zmian w tym zakresie. Wnętrze kuchenne powinno być maksymalnie zintegrowane z meblami obecnymi w salonie, stanowić reprezentacyjną wizytówkę domu. Daje to domownikom jeszcze większe możliwości wspólnego spędzania czasu, jak również umiejscawia kuchnię jako serce domu. Planując modne wnętrze kuchenne należy zadbać o stworzenie wrażenia lekkości. Warto rozważyć rezygnację z górnych szafek na koszt otwartych półek ażurowych, bądź wykonanych z metalu lub szkła. Istotna okazuje się również rola blatu – wykonany z konglomeratu kwarcowego lub betonowy, o grubości poniżej 30mm odznaczy nasze wnętrze nieprzytłaczającym i zdecydowanie modnym charakterem.

Podsumujmy!

  • Kolory ziemi to zdecydowany No 1 obowiązujących trendów
  • Nie bójmy się ciemnych barw – dodadzą wnętrzu elegancji
  • Pamiętajmy o naturalnych, lub kojarzących się z naturalnymi surowcach jak kamień, drewno czy beton
  • Diabeł tkwi w szczegółach – błyszczące złotem lub mosiądzem uchwyty i baterie to must have każdego wnętrza
  • Koniec z symetrycznymi szafkami górnymi i ciężkimi blatami – do akcji wkraczają ażurowe półki i cienkie blaty

Jeżeli planujesz urządzenie wnętrza kuchennego, zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego salonu we wrocławskim Domarze, gdzie możesz zainspirować się kuchniami wpisującymi się w aktualne trendy. Nasi projektanci dołożą wszelkich starań, by zaplanować wnętrze, które sprosta Twoim wymaganiom i zachwyci każdego gościa.